Rekonštrukcie bytov pre vyšší komfort bývania

Rekonštrukcia – prestavba bytu na nespoznanie od pôvodného bytu

Odbornosť a precíznosť je základ úspešnej rekonštrukcie bytu. Prestavba bytu na vlastnú päsť sa nevypláca. Nielenže je často psychicky a časovo náročnejšia, ale väčšinou tiež stojí viac peňazí. Profesionáli naopak dokážu efektívne znížiť náklady na minimum. Vďaka skúsenostiam pracujú rýchlo a efektívne a sú schopní určiť a eliminovať problematické miesta prestavby alebo rekonštrukcie bytu ešte pred začatím prác. Spolupráca s našou firmou ale neznamená to, že sa na rekonštrukciu bytu nebudete podieľať. Naopak. Realizujú sa vaše potreby a priania. Vy máte predstavy a my sme profesionálny nástroj na ich uskutočnenie.

 1. Po prvom kontakte s vami dohodneme osobné stretnutie priamo v mieste požadovanej rekonštrukcie.
 2. Ak nemáte vlastný projekt od architekta či projektanta, prebehne pri tejto prvej schôdzke zameranie existujúceho stavu bytu našim projektantom.
 3. Po vypracovaní dokumentácie zdokumentujeme súčasný stav, prerokujete s našim architektom svoje predstavy o rekonštrukciu, svoje požiadavky a priania.
 4. Na základe tohto stretnutia bude vypracovaná štúdia nového stavu a predbežný rozpočet na rekonštrukciu vrátane harmonogramu jednotlivých prác.
 5. V okamihu vzájomnej dohody, nastáva fáza spracovanie projektovej dokumentácie k stavebnému konaniu (ak je potrebné). O jeho vybavenie sa nemusíte starať. Všetko zariadime za vás.
 6. Pri odovzdaní staveniska vytvoríme fotodokumentáciu všetkých priestorov a súvisiacich objektov, ktoré by mohli byť stavbou prípadne dotknuté. Tieto priestory sa zaväzujeme zachovať v pôvodnom stave alebo je po rekonštrukcii do pôvodného stavu uviesť.
 7. Rekonštrukcia bytu sa dôsledne riadi a koordinuje. Skúsený tím je stále pod vedením stavbyvedúceho, ktorí operatívne reagujú na prípadné nepredvídateľné skutočnosti.
 8. Aj počas rekonštrukcie, ak to dovoľuje priebeh stavby, je možné po vzájomnej dohode meniť a upresňovať finálne povrchy, zariaďovacie predmety, koncové prvky, farebnosť a materiály. Vždy v spolupráci s realizačným tímom, aby ste boli s výslednou prestavbou vášho bytu spokojní a radi v ňom trávili svoj čas.
 9. Po dokončení prác zrekonštruované priestory riadne vyčistíme a odovzdáme vám byt pripravený na užívanie.
Stav rekonštrukcie bytu, do ktorej sa pustil sám majiteľ tohto bytu. Okrem drobného neporiadku, čo je v tomto prípade úplne normálne, si majiteľ bytu viedol veľmi dobre.

Stav rekonštrukcie bytu, do ktorej sa pustil sám majiteľ tohto bytu. Okrem drobného neporiadku, čo je v tomto prípade úplne normálne, si majiteľ bytu viedol veľmi dobre.

V prípade ak uvažujete nad rekonštrukciou Vašej nehnuteľnosti, na stránke Kontakty sú uvedené telefónne čísla a emailové adresy, na ktoré sa môžete nezáväzne kedykoľvek obrátiť a dohodnúť termín obhliadky.

 • Obhliadneme priestory
 • Spracujeme cenovú ponuku
 • Po podpise zmluvy ešte v ten týždeň začneme s rekonštrukčnými prácami
 • Fotodokumentáciu stavu bytu PRED a PO rekonštrukcii pre reklamné účely na našu stránku ako referencie Nerobíme bez Vášho písomného súhlasu. Dôsledne chránime súkromie našich klientov.

V rámci kompletnej rekonštrukcie bytu ponúkame služby ako:

 • Kompletné poradenstvo zadarmo pre rekonštrukcie bytu a rekonštrukcie bytových jadier
 • Búracie práce bytových jadier a priečok v panelových bytoch
 • Rekonštrukcia bytových jadier, rekonštrukcie kúpeľní, grafické návrhy
 • Obkladanie
 • Položenie podlahy
 • Elektroinštalácie
 • Šťukovanie, maľovanie, tapetovanie
 • Sadrokartonárske práce
 • Náročné úpravy bytového jadra

Kompletná rekonštrukcia zahŕňa búracie práce, odvoz a ekologickú likvidáciu sute a odpadu, stavebné práce, inštaláciu elektrických a inštalatérskych rozvodov, sadrokartóny, obklady, montáže aj dodávky sanitárnej techniky, rekonštrukcia alebo výmena okien a dverí, dodávka a položenie všetkých druhov podlahových krytín, zariadime tiež maliarske alebo stolárske práce. Všetky stavebné práce od návrhu až po záverečné upratovanie vykonávame výhradne vlastnými profesionálnymi pracovníkmi.
Garantujeme seriózne zmluvné podmienky, vysokú odbornú úroveň prác, dodržanie požadovanej kvality, záručný aj pozáručný servis. Sme odborníci na rekonštrukcie bytových jadier, celých bytov a rekonštrukcie kúpeľní vrátane návrhov dispozície a projektu. Rekonštrukcie a prestavby vykonávame v panelákoch, v staršej aj novej zástavbe. Ponúkame služby bytového architekta a poradenstvo v dispozičnom usporiadaní bytov.

Zadaním klienta bola rekonštrukcia pôvodného panelového bytu s umakartovým jadrom na príjemné moderné bývanie pre mladého muža. Navrhli sme rekonštrukcia kúpeľne, predsiene, šatne, kuchyne a obývačky. V prvej etape bola zrealizovaná predsieň, kúpeľňa a kuchyňa. V predsieni a kuchyni je položená nová plávajúca podlaha v odtieni svetlého dubu. V celej byte sú tiež nové dvere s obložkovou zárubňou v odtieni buka. Dvere do obývacej izby a spálne boli zvolené s preskleným pruhom, aby bola chodba aspoň trochu presvetlená prirodzeným svetlom.

Pôvodne sa v byte nachádzala „umakartová“ kúpeľňa a samostatné WC. Kúpeľňa bola kompletne nanovo vymurovaná, zväčšená, no ostala nespojená s toaletou. Požiadavkou investora bolo umiestnenie vane a sprchovacieho kúta. Zvolili sme zaoblenú vaňu, ktorá poskytuje dostatočný komfort a zároveň zaberá menej miesta.Kúpeľňa je ladená do svetlých a béžových tónov a je jemne dosvetlená tak, aby prepúšťa svetlo z kuchyne.

Pôvodný byt na fotke hore prešiel kompletnou rekonštrukciou.

Pôvodný byt na fotke hore prešiel kompletnou rekonštrukciou.

V kuchyni došlo k zmene v umiestnení kuchynskej linky oproti pôvodnému stavu. Kuchyňa získala viac miesta pre kuchynskú linku, ktorá v sebe integruje aj umývačku riadu. Kuchyňa je navrhnutá vo farbe buka. Cieľom bolo byt presvetliť a použiť príjemné teplé odtiene. V kuchyni je umiestnený jedálenský stôl pre 3 osoby taktiež vo farbe buka. Celý byt získal plávajúce podlahy tmavšieho odtieňa buka. Jednotlivé panely pred položením podlahy sme museli vyrovnávať, keďže na niektorých miestach došlo k poklesu panelov až o 30mm. Oproti pôvodnému stavu vyzerá byt po rekonštrukcii nádherne.