Nový murovaný rodinný dom

Výstavba murovaných rodinných domov

Murované rodinné domy od 55 000€ – Rodinný dom už od 500€/m2 úžitkovej plochy

Murovaný rodinný dom

Murovaný rodinný dom

Naša stavebná firma stavia poctivé murované domy. Od malých domčekov po luxusné poschodové domy.

Ponúkame výstavbu poctivých murovaných domov podľa katalógu alebo podľa individuálneho projektu  a to už od 55 000€ za holodom. Najprv staviame, po Vašej kontrole a schválení uvoľníte platbu. Hrubé stavby domov už od 500€/m2 s DPH.

Našou úlohou je zabezpečenie komfortného bývania pre Vás a Vašu rodinu vo vysokej kvalite, v časovom horizonte, ktorý požadujete a za reálny rozpočet, ktorý máte k dispozícii. Zároveň odbremeniť Vás od styku s úradmi. Vy sa venujete svojej práci a my zasa svojej.

Nech si zvolíte akýkoľvek dom, postavíme ho podľa Vašich finančných možností v troch fázach. Zabezpečíme všetko od prípravy po realizáciu a kolaudáciu. Už nemusíte navštíviť žiaden úrad ani raz. Každý klient je pre nás rovnako dôležitý, pretože každý dom je jedinečný svojim príbehom a svojim osudom. Domy staviame s láskou tak, akoby sme ich stavali pre seba a pre svoje rodiny. Na Vašom dome ostanú naše mozole, ale stavbarina je jednoducho veda o cite a dôslednosti.

Úvod: Pred samotnou výstavbou – výber projektu a správneho pozemku

Projekt domu

Projekt domu

Projekty domov z katalógu sú vhodné pre všetkých, ktorí so stavbou ponáhľajú a nechcú sa zdržiavať čakaním na individuálny projekt, ktorého príprava nejakú dobu trvá. Rozhodujúci je aj fakt, že katalógový projekt je výrazne lacnejší, než projekt na mieru. Na trhu existuje obrovské množstvo katalógových projektov domov na výber a všetky vieme zrealizovať. Pri výbere projektu sa hlavne pozerajte na dispozičné riešenie stavby, orientáciu budovy, pôdorysy, rozlohy miestností, vzdialenosti.

Taktiež si dôkladne pozrite rozmery budovy, jej výšku, šírku a dĺžku a porovnajte ich s pozemkom, na ktorom plánujete stavať. Výška by Vás mala zaujímať z dôvodu obecných, mestských obmedzení podľa daného VZN obce. Váš dom musí mať tiež životný priestor, nesmie byť natlačený na susediace stavby, preto je výber pozemku rovnako dôležitý ako samotný výber projektu domu. Odporúčame Vám najprv výber projektu domu a následne výber pozemku, do ktorého bude Váš nový dom perfektne pasovať. Odporúčame Vám poradiť sa s nami vopred v prípade, ak pozemok ešte nevlastníte a uvažujete nad jeho kúpou. V prípade ak požadujete projekt rodinného domu na mieru, prípadne úpravy katalógového projektu, k dispozícii sú pre Vás naši šikovní projektanti.

 • Ak máte projekt (od domácich alebo zahraničných projektantov), stavebné povolenie a pozemok, môžeme začať stavať už do 24h od podpisu zmluvy.
 • Ak stavebné povolenie nemáte, všetko pre Vás zabezpečí náš expert v oblasti stavebného práva – stavebný advokát, all inclusive úplne zadarmo.
 • Stavebné projekty vrátane dokumentácie s príslušenstvom (môžete rovno stavať) pre domy na mieru aj z Vašich náčrtov kreslených rukou robíme už od 1500€ s DPH.

Možnosti na výber pri stavbe rodinného domu:

 1. Dom na kľúč
 2. Holodom
 3. Hrubá stavba

1. Kompletná stavba – dom na kľúč, pripravený pre sťahovanie sa

Tento typ stavby rodinného domu je vhodný pre zákazníkov, ktorí chcú mať na celú stavbu jedného dodávateľa a jednu záruku na dielo, teda bez čiastkových zmlúv a záruk, pri ktorých sa zle určuje podiel na prípadných vzniknutých vadách. Dom na kľúč – individuálne cenové ponuky podľa projektu a vybavenia.

Kompletná stavba rodinného domu bude vykonaná iba našou spoločnosťou, ručíme za všetky práce, máme pevný termín realizácie, zákazník pozná vopred dohodnutú cenu, dodržiavame technológie stavebnej výroby, zákazník sa zúčastňuje na kontrolných dňoch, poskytujeme pravidelné konzultácie upravujúce drobné zmeny pri výstavbe (farby, typy zariaďovacích predmetov).

Tento spôsob výstavby odporúčame všetkým, ktorí potrebujú hotový rodinný dom pripravený na sťahovanie sa bez vlastného zasahovania, bez svojpomocnej práce a činnosti.

Murovaný rodinný dom na kľúč. Nasleduje dokončenie oplotenia, úpravy pozemku a posadenia trávnika.

Murovaný rodinný dom na kľúč. Nasleduje dokončenie oplotenia, úpravy pozemku a posadenia trávnika.

 

Rodinný dom na kľúč je kompletne dokončený dom, kde Vašou jedinou úlohou je nasťahovať sa. Má kompletné vnútorné vybavenie, v prípade záujmu stavebníka inštalovaný nábytok. Všetky elektrospotrebiče sú inštalované štandardne. Váš dom je taktiež pripojený do siete internet, ak sa v lokalite káblové pripojenie nachádza. Ak sa takéto pripojenie v lokalite nenachádza, dom je kompletne pokrytý Wi-Fi sieťou podľa Vášho operátora. V prípade záujmu vieme sieť internet šíriť prostredníctvom elektrickej siete. Funkcia centrálny vysávač je extra doplnkom, ktorý Vám umožní bezprachové vysávanie po celom dome. Váš dom bude mať upravený pozemok, posadený trávnik, obložené chodníky okolo domu a celý pozemok oplotený tak, ako to budete chcieť. Na všetky domy na kľúč nami postavené dávame nadštandardnú záruku.

2. Rozšírená hrubá stavba – holodom

Tento typ výstavby domu je vhodný pre Vás ak máte skúsenosti so stavbárskymi prácami a ste schopní niektoré stavebné práce zhotoviť svojpomocne alebo s pomocou rodiny a priateľov. Hlavnou výhodou tohto typu výstavby je finančná úspora (pri svojpomoci sa k nákladom väčšinou nepočíta cena práce). Konečná cena závisí od požiadaviek klienta a dohody, ktoré práce už urobí stavebník svojpomocne.

Rozšírenú hrubú stavbu rodinného domu, holodomu tvorí: celá hrubá stavba + zmluvou o dielo jasne definované a dohodnuté odborné práce (vybrané zákazníkom), napríklad podlahy, vnútorné omietky, okná, rozvody elektroinštalačné práce a iné.  Zvyšné práce napr. položenie koberca, parapety a iné má zákazník možnosť dokončiť svojpomocne. Tento typ výstavby patrí k najžiadanejším.

Holodom sa od domu na kľúč líši v tom, že kým je dom na kľúč kompletne vnútorne vybavený, holodom je bez tohto vnútorného vybavenia. To znamená, že všetko, čo sa dá odmontovať, namontovať, zafarbiť alebo doplniť stavebníkom v rámci svojpomocnej činnosti, v holodome chýba. Vnútorné práce Vás čakajú v takom rozsahu, akoby ste prišli bývať do kompletne nezariadeného domu, kde si namontujete podlahy, namaľujete steny, doplníte osvetlenie, inštalujete elektrospotrebiče, nábytok a rôzne doplnky tak, ako to budete chcieť iba Vy. Všetky práce zvládne aj laik, teda nie sú náročné na vedomosti alebo skúsenosti. Holodom je extra výhodný pre všetkých domácich kutilov, ktorí si chcú vnútro vybaviť podľa seba a chcú to urobiť samostatne alebo s pomocou priateľov, známych alebo kolegov z práce. Dokončiť holodom je aj obrovskou satisfakciou pre klienta, pretože dokončenie domu dáva pocit, že ste ho stavali vlastnými rukami. A tento pocit je na nezaplatenie. Na všetky holodomy nami postavené dávame nadštandardnú záruku.

 

Stavba holodomu

Stavba holodomu

 

Holodom môže mať nasledovné parametre (príklad):

 • obvodové murivo – tehla 300mm + zateplenie 140mm + zateplenie základov 100mm
 • priečky – tehla 115 mm
 • podlahy – betónové liate + zateplenie 100 mm
 • omietky – vápenno-cementové
 • vnútorné zateplenie Nanocoat
 • strecha – drevený krov so škridlou Mediteran + zateplenie 280 mm
 • komín – príprava na krb
 • strop – sadrokartonový podhľad
 • okná a exteriérové dvere – izolačné 3-sklo, 7 komorový plastový profil z vonkajšej strany fólia vo farbe
 • kompletná elektorinštalácia, voda, plyn, napojenie na verejnú kanalizáciu
 • vykurovanie – podlahové, elektrické

Do ceny holodomov vstupujú nasledovné faktory:

 • únosnosť základovej dosky – (geologický prieskum, násyp)
 • klimatické podmienky
 • zamŕzanie pôdy – základy pod hĺbku mrznutia, sever 150cm, juh 100cm
 • dostupnosť k pozemku – príjazdová cesta -asfalt, štrk  (náklady na čistenie vozovky v prípade zlej dostupnosti, neupravenej, zablátenej lesnej cesty napr)
 • hrúbka stien muriva (25,30,40,45)
 • izolácia proti vode – asfalt, povlak, krytina
 • izolácia proti radónu – smernica EÚ (povlak, krytina, Sika, Tatrafol, Alkorplan)
 • tepelné izolácie podláh – betónová vrstva, podkladový betón pod zákl. doskou
 • typ komína (jedno-prieduchový, dvoj-prieduchový, s vetracou šachtou)
 • krb (dvoj-prieduchový)
 • strecha – krytina
 • okná – drevo, plast, dvojsklo, trojsklo
 • druh zateplenia a polystyténu, minerálna vlna a akej hrúbky
 • povrchová úprava zateplenia – silikát, akrylát, silikon

Stavba holodomu – ukážka

3. Hrubá stavba – Svojpomocná stavba domu. Dom dokončíte výhodne sami. Ceny už od 500€/m2 obytnej plochy

Hrubá stavba svojpomocne

Hrubá stavba svojpomocne

Hrubá stavba predstavuje rozpracovanú výstavbu rodinného domu. Objednaním hrubej stavby rodinného domu si zákazník vyrieši najnáročnejšie realizácie cez našu spoločnosť a ďalej môže pokračovať svojpomocne. Tento prístup k realizácii rodinného domu je stále obľúbený.

Hrubá stavba obsahuje: základovú konštrukciu, zemné práce, výkopy, betonáž základov,  rozvody kanalizácie, štrkový podsyp, hutnenie, murovanie základového muriva, betonáž základovej dosky, nosné a nenosné murivo, založenie muriva, Izolácia pod murivom, uloženie prekladov, stropné konštrukcie, montáž skladaných stropných konštrukcií podľa technologického postupu, železo-betónové schodisko, komínové teleso, montáž komínového telesa podľa technologického postupu, konštrukcia krovu. montáž krovu podľa projektovej dokumentácie, strešný plášť, kladenie strešného plášťa – škridla,

Strešné plášte realizujeme zo všetkých dostupných strešných krytín značiek TONDACH, BRAMAC, KM BETA  a iné. Hrubou stavbou si zákazník vyrieši najnáročnejšie štádium výstavby a ďalej môže pokračovať svojpomocne.

 

Hrubá stavba domu s oknami, dverami a bránou. Ostatné práce dokončí majiteľ svojpomocne.

Hrubá stavba domu s oknami, dverami a bránou. Ostatné práce dokončí majiteľ svojpomocne.

 

Hrubá stavba je jednoducho hrubou stavbou, kde je predpoklad, že klient má dostatok času a skúseností s dokončením domu samostatne. Neodporúčame ju pre laikov alebo časovo zaneprázdnené osoby, nakoľko stupeň náročnosti práce je vyšší ako v prípade holodomu. Na obrázkoch vidíte hrubé stavby a v takom stave Vám dielo odovzdáme. Len z bežného pohľadu je zrejmé, že Vás bude čakať veľké množstvo práce a úsilia, čo však nie je žiaden problém ak máte ochotných priateľov a rodinných členov. Na Vašich rukách pribudnú značné mozole, zapotíte sa ale hrubá stavba je v prípade,  ak nemáte dostatočný rozpočet na holodom alebo dom na kľúč,  cenovo najvýhodnejšia. Chceli by sme Vás však vopred upozorniť, že na sľuby priateľov alebo známych sa nemôžete úplne spoľahnúť. Mali sme prípady klientov, ktorí si hrubé stavby objednali a neskôr po pár mesiacoch si od nás objednali dokončenie domu na kľúč len z dôvodu, že im nemal kto pomôcť s dokončením domu. Dôsledne preto zvážte Vaše reálne možnosti.

 

V tomto prípade majiteľ domu staval svojpomocne s miestnymi pomocníkmi z obce. Ozval sa nám, až keď došlo k technickým problémom. Postaviť dom nie je hra. Čierna hadica v strede bol hlavný prívod elektrickej energie a pod napätím! Ale keď zbadal náš stavbyvedúci aj krivý múr, pôvodní robotníci utekali všetkými stranami. (foto deň prvej obhliadky, neporiadok, neorganizovanosť, bez systému a tempa práce, bez znalostí a vedomostí)

V tomto prípade majiteľ domu staval svojpomocne s miestnymi pomocníkmi z obce. Ozval sa nám, až keď došlo k technickým problémom. Postaviť dom nie je hra. Čierna hadica v strede bol hlavný prívod elektrickej energie a pod napätím! Ale keď zbadal náš stavbyvedúci aj krivý múr, pôvodní robotníci utekali všetkými stranami. (foto deň prvej obhliadky, neporiadok, neorganizovanosť, bez systému a tempa práce, bez znalostí a vedomostí)

 

Do ceny hrubých stavieb vstupujú nasledovné faktory:

 • únosnosť základovej dosky – (geologický prieskum, násyp)
 • klimatické podmienky
 • zamŕzanie pôdy – základy pod hĺbku mrznutia, sever 150cm, juh 100cm
 • dostupnosť k pozemku – príjazdová cesta -asfalt, štrk  (náklady na čistenie vozovky v prípade zlej dostupnosti, neupravenej, zablátenej lesnej cesty napr)
 • hrúbka stien muriva (25,30,40,45)
 • izolácia proti vode – asfalt, povlak, krytina
 • izolácia proti radónu – smernica EÚ (povlak, krytina, Sika, Tatrafol, Alkorplan)
 • tepelné izolácie podláh – betónová vrstva, podkladový betón pod zákl. doskou
 • typ komína (jedno-prieduchový, dvoj-prieduchový, s vetracou šachtou)
 • krb (dvoj-prieduchový)
 • strecha – krytina

 

Základy pre väčší bungalov

Základy pre väčší bungalov

Metódy a postupy platné pre daný stupeň výstavby rodinných domov:

Technologické postupyRealizačný postupDoplnkyCenové faktory

 

Zhrnutie: Výhody našej stavebnej firmy

 1. Staviame poctivé, výlučne murované rodinné domy.
 2. Nepožadujeme žiadne peňažné zálohy vopred.
 3. My najprv staviame podľa fáz, Vy potom skontrolujete stavbu a po Vašom schválení povolíte platbu.
 4. Zabezpečíme Vám kompletný právny stavebný servis.
 5. Pomôžeme s výberom a kúpou stavebného pozemku.
 6. Pomôžeme s vybavením hypotéky.
 7. Naši zamestnanci sú všetci bez výnimky stavební experti, profesionáli a technici.
 8. Nami postavené nehnuteľnosti majú pravidelné servisné kontroly.
 9. Na všetky nami postavené domy poskytujeme nadštandardnú záruku.

 

Voľné novopostavené domy na predaj

Montovaný alebo murovaný dom?